Як працює добровільне медичне страхування

Як відомо, з безкоштовною медициною в Українi все погано. Розбираємося в тому, як добровільне страхування дозволяє вирішити медичні проблеми — і чи підходить воно фрілансерам, майбутнім мамам і людям, які хочуть застрахуватися від онкологічних захворювань.

Будь-який громадянин України має право укласти договір з доктором. Формально з таким документом можна безкоштовно звернутися до лікаря районної поліклініки, провести магнітно-резонансну томографію і зробити деякі прості операції.

Однак є чимало ситуацій, коли договору недостатньо. Наприклад, хочеться лікуватися без черг, в приємній обстановці і при цьому не розоритися. Або фрілансер ламає руку, втрачає працездатність і, звичайно, не отримує ніяких компенсацій. Або людина бере великий кредит, а потім серйозно захворює — список можна продовжувати. Додатково до цього є спосiб допомогти в таких ситуаціях — добровільна медична страховка.

Кому пiдiйде медичне страхування (ДМС)

Таке медичне страхування в Україні найбільше підходить людині, якщо вона:

— не застрахована своїм роботодавцем і не хоче лікуватися в районній поліклініці;
— щороку витрачає на медичну допомогу багато грошей (суму, порівнянну з вартістю поліса ДМС);
— має сім’ю, оплачує лікування батьків;
— займається травмонебезпечними видами спорту.

Поліс добровільного медичного страхування зазвичай гарантує обслуговування в медичних установах з підвищеним рівнем комфорту. Це можуть бути і приватні клініки, і державні, але, наприклад, з одномісними палатами. В Українi поліси ДМС найчастіше купують роботодавці для своїх співробітників. Однак деякі люди оформляють поліси в індивідуальному порядку, хоча у страхових компаній таких пропозицій значно менше, ніж корпоративних.

Зазвичай у поліс ДМС входить поліклінічна допомога, виклик лікаря додому, лабораторні та інструментальні дослідження, виклик швидкої допомоги і вакцинація (для дорослих — тільки від грипу). А ось стоматологічна допомога і госпіталізація можуть включатися за додаткову плату.

Медичне страхування для виїзду за кордон

Медичний страховий поліс для виїзду за кордон потрібен для в’їзду в Шенген, де досить суворі вимоги до туристичних страховок. Туристичні поліси «Нафтагазстрах» приймаються будь-якими посольствами, тому якщо вам потрібно оформити страховку для візи за вигідною ціною, то можете зробити це самостійно онлайн.

У критичній ситуації ми допомагаємо і підтримуємо кожного туриста — компенсуємо витрати на лікування, медичне транспортування та репатріацію навіть у випадках, які інші компанії не визнають страховими.

Крім цього, ви можете застрахуватися і за іншими ризиками. Наприклад, якщо ви побоюєтеся, що подорож доведеться скасувати або перенести, наприклад, з-за затримки візи, амбулаторного захворювання та з інших причин, то програми скасування поїздки допомагають повернути гроші, витрачені на тур.

Просто створюйте подорож вашої мрії, а ми допоможемо знайти для нього ідеальну страховку.